جدید الورود
 
قابل توجه دانشجویان جدیدالورود!!!
 
دانشجویان جدیدالورود از طریق آزمون سراسری و همچنین ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی مرداد 96 (از تاریخ 96/06/28 الی 96/07/03 با مراجعه به سامانه آموزشی گلستان  http://reg.pnu.ac.ir )  انجام می­شود.

 با مراجعه به سایت مرکز به نشانی
http://malayer.hp.pnu.ac.ir و یا کانال تلگرامی
pnumalayer@  می توانید آخرین اطلاعیه ها و فرم های مربوطه را دریافت نمایید.


ضوابط ثبت نام دوره های کارشناسی در دانشگاه پیام نور

1- ثبت نام غیر حضوری(اینترنتی) کلیه پذیرفته شدگان این دوره از تاریخ 96/06/28 الی 96/07/03 با مراجعه به سامانه آموزشی گلستان  http://reg.pnu.ac.ir انجام می­شود 
     1-1-            پذیرفته شدگان پس از ورود به سایت در مهلت اعلام شده و با مطالعه صفحه ورودی می توانند با استفاده از شناسه کاربری و گذرواژه(در صفحه اول سایت فوق الذکر در زمان ثبت نام  اعلام می گردد) وارد سامانه آموزشی گلستان  http://reg.pnu.ac.ir شوند.

     1-2-            پذیرفته شدگان لازم است اسکن مدارک ذیل را در قالب jpg یا jpeg و با حجم هرعکس حداکثر 250 کیلو بایت تهیه و در هنگام ثبت نام غیر حضوری بارگذاری نمایند.

1-         تصویر صفحه اول و سوم شناسنامه

2-         تصویر کارت ملی ( پشت و رو)

3-         عکس رنگی با زمینه روشن ( جهت مراجعه حضوری 2قطعه)

4-         مدرک مشخص کننده وضعیت نظام وظیفه ( ویژه آقایان)

5-         تصویر مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی و یا کاردانی

6-         گواهی از مراجع ذیربط مربوط به استفاده کنندگان از سهمیه

 

 2-دانشجو پس از ثبت نام اولیه و بارگذاری مدارک مورد نیاز جهت تشکیل پرونده در زمان تعیین شده (صفحه زمانبندی) به محل قبولی مراجعه و نسبت به تشکیل پرونده اقدام نماید.

 

 تذکر خیلی مهم: با عنایت به اینکه اصل مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی (یا کاردانی) از دانشجو اخذ و در مرکز ضبط می شود توجه به نکات ذیل ضروری است :

الف- دانشجویانی که به دلایل موجه هنوز قادر به ارائه اصل مدارک نمی باشند لازم است تا در زمان ارائه مدرک ، مبلغ ده میلیون ریال ( 10000000 ریال ) سفته به مرکز / واحد محل تحصیل ارائه دهند،  نگهداری سفته های دانشجویی همانند بند الف می باشد. بدیهی است پس از ارائه اصل مدرک سفته دانشجو با اخذ رسید به دانشجو عودت می شود

 
ب - بازگرداندن مدارک اصل،  منوط به تسویه حساب در سامانه گلستان و تایید مدیر مالی مرکز/ واحد  می باشد که در زمان دانش آموختگی ویا انصراف از تحصیل و با رعایت ضوابط انجام می شود.

 

 

3- رعایت تاریخهای اعلام شده در این دستورالعمل و دستورالعمل سازمان سنجش آموزش کشور الزامی است و مسئولیت عدم رعایت آن بر عهده رئیس یا سرپرست محترم مرکز/ واحد خواهد بود.

 

4- معدل کتبی سال سوم متوسطه (دیپلم) نظام جدید فارغ التحصیلان سال 1384 لغایت سال 1394و نیز معدل دوره پیش دانشگاهی فارغ التحصیلان سال 1390 و پس از آن در این آزمون به صورت تاثیر مثبت لحاظ شده است و داده های آن توسط سامانه اطلاعات وزارت آموزش و پرورش اعلام شده و نیازی به اعلام مغایرت  نمی باشد.

 

5- مدرک کاردانی دانش آموختگان دوره های کاردانی پیوسته (فاقد مدرک پیش دانشگاهی)، به جای مدرک پیش دانشگاهی ملاک عمل واقع شود.

بدیهی است واحدهای گذرانده شده در دوره کاردانی این دسته از داوطلبان قابل معادلسازی نمی باشد. 

 

6- طبق ماده 28 آئین نامه آموزشی پذیرفته شدگانی که درس های گذرانده در دوره های کاردانی و کارشناسی مورد تائید دارند (به غیر از مدارک بند7 ) و متقاضی تطبیق واحد هستند،  مقتضی است تقاضای کتبی و ریز نمرات تائید شده خود را به آموزش  مرکز/ واحد ارائه کنند ؛  تا مطابق پیوست شماره 4 آیین نامه آموزشی مقطع کارشناسی (مصوب 20/12/91) در مرکز / واحد رسیدگی شود.

  

7- تاریخ اخذ مدرک پیش دانشگاهی یا کاردانی کلیه پذیرفته شدگان حداکثر تا تاریخ 96/6/31 خواهد بود و برای پذیرفته شدگانی که موفق به اخذ مدارک مذکور با تاریخ  دانش آموختگی فوق نشده اند به هیچ عنوان تایید نهائی ثبت نام به عمل  نمی آید.

 

تبصره - برای پذیرفته شدگانی که تا تاریخ 96/6/31موفق به اخذ مدرک پیش دانشگاهی نشده اند، تا 96/11/30مهلت داده می شود تا مدرک پیش دانشگاهی اخذ کنند. و بعد از آن تاریخ جهت ثبت نام مراجعه نمایند.ضمنا نیمسال اول 96-95 نیز برای ایشان مرخصی تحصیلی درج می گردد.

 
 
امتیاز دهی